Haber

Kılıçdaroğlu’ndan SOL Parti ve TİP’e geçmiş olsun ziyareti

ANKARA– CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın (3 Mart) Liderler Kurulu Başkanı, Sol Parti Genel Merkez Üyesi ve Türk Personel Partisi Meclis Genel Başkanı Erkan Baş ile bir araya gelecek.

SOL Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu’nun ziyareti, “Geçmiş olsun” ziyareti kapsamında planlandı. SOL Partisi’nin İstanbul ve Mersin’de “Hükümet istifa ediyor” sloganıyla gerçekleştirmek istediği eylemlere polis müdahale etti ve çok sayıda partili gözaltına alındı. Deprem kapsamında yapılacağı öğrenilirken, deprem sonrası yürütülen dayanışma çalışmalarıyla ilgili deneyim paylaşımı yapılacağı ifade edildi. görüşmenin ardından ortak açıklama

TÜR: DAYANIŞMA ZİYARETİ

Kızılay’ın İstanbul’daki deprem sürecinde attığı adımları protesto etmek için derneğin Kadıköy şubesine yürüdü. TİP üyeleri, İstanbul il teşkilatı binasından çıkar çıkmaz polis tarafından gözaltına alındı. Kılıçdaroğlu, polisin TİP üyelerine müdahalesi üzerine TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletmişti.

Edinilen bilgiye göre, CHP genel başkanının TİP Genel Başkanı Erkan Baş ile görüşmesi de “Dayanışma Ziyareti” olarak planlandı. CHP liderinin Baş’a “geçmiş olsun” mesajı ileteceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu