Haber

Kahramanmaraş’ta kar yağışı etkili oldu

– Kahramanmaraş’ta kar yağışı etkili

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta kar yağışı nedeniyle 28 mahalleye ulaşım sağlanamıyor. Kent merkezinde devam eden kar yağışı kartpostallık manzaralara sahne oluyor.

Kahramanmaraş’ı 2 gündür etkisi altına alan kar yağışı, kent merkezinin yanı sıra ilçelerde de etkili olmaya devam ediyor. İl merkezinde yoğun kar yağışı ve sis nedeniyle Kahramanmaraş Ankara ve Kahramanmaraş İstanbul seferleri iptal edildi. Büyükşehir belediyesi ve karayolları kar ekipleri, cadde ve sokaklar ile kırsal mahalle yollarının kapanmaması için çalışıyor. Kuzey ilçelerde birçok yüksek kesimde kar kalınlığı 1 metreyi geçerken, polis ve jandarma ekipleri yağış nedeniyle başta kent giriş çıkışları olmak üzere ana arterler ve caddelerde önlem aldı. İl genelinde 28 mahallede kar yağışı nedeniyle ulaşım sağlanamazken, Çağlayancerit Nurhak’ın ortasındaki dağ şeridinde yer alan ve gece saatlerinde ulaşıma açılan Güvenlik Yolu da ulaşıma kapatıldı. Karayolları ekipleri de şehirlerarası yolları ulaşıma açık tutmak için çalışıyor.

Kent merkezinde de etkili olan kar yağışının ardından ortalık yeniden beyaza büründü. Kartpostallık manzaralara sahne olan kent merkezinde kapalı yol bulunmazken, kar yağışı kameralara yansıdı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, gece saatlerinde kent merkezinde kar yağışının başladığı ilk andan itibaren arterleri ulaşıma açık tutmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ana arterler, caddeler, bulvarlar ve kavşaklarda nöbet tutan gruplar, kar yağışıyla birlikte meydana gelebilecek aksamalara yol açmamak için kar küreme ve tuzlama çalışmalarıyla yolları ulaşıma açık tutuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu