Haber

Hatay ve Adıyaman’da hasarlı binalardan hırsızlık yapanlar yakalandı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıdan etkilenen Hatay ve Adıyaman’da vatandaşların araçlarını hasarlı binalardan çalan zanlılar yakalandı.

Polis yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün Hatay’ın Odabaşı İlçesi’nde Nihat Ö.’den uzun namlulu tüfek, 2 şarjör ve 3 kutu fişek ele geçirildi.

Altınçay Mahallesi’nde de hırsızlık yapan Ersin D. yakalandı. Çaldığı 12 telefon ve bilgisayar kasasına el konuldu.

Kışlasaray Mahallesi’ndeki tekelciyi yağmalayan bir kişi gözaltına alındı.

Odabaşı Mahallesi’nde çalıntı bir araçta bulunan Zekeriya H, Muhammed H. ve Cuma S. durduruldu. Bu kişiler hakkında 26 bin 200 lira ele geçirildi.

Trafik uygulamasında, çalıntı olduğu belirlenen bir araçta bulunan Bilal B. ve Muhammed M. gözaltına alındı.

Uğur Mumcu Bulvarı’nda Mehmet A. ve Cevdet D’nin yakalandıkları araçta pompalı tüfek, 2 telefon ve 3 bin lira ele geçirildi.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde diğer 4 olayda yağma yaptıkları belirlenen 7 kişiden 2 bin 815 lira, 2 tabanca ve 3 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi.

Antakya’nın Reyhanlı ilçesinde hırsızlık yaptıkları tespit edilen Mustafa A. ve Remzi S. yakalanırken, 1 motosiklet, 8 telefon ve 2 bin 780 lira ele geçirildi.

Depremin ardından 5 ayrı yağma olayına karıştığı belirlenen 7 kişi yakalandı. Olayda bir dizüstü bilgisayar, tablet, altın kolye, 10 madeni para, 2 bin 215 lira ve çalıntı bir araç ele geçirildi.

Adıyaman’da 1750 lira ve 6 kol saati çalanların da aralarında bulunduğu 7 kişi ile iki farklı iş yerinden 4 telefon, 1 tablet, 3 akıllı saat ve kulaklık çalan 2 kişi gözaltına alındı.

Diğer bir olayda ise 3 yüzük, küpe, kolye, telefon, 2 saat ve 1 parfümle enkaz halindeki binanın ikinci katından atlayarak kaçmaya çalışan bir kişi suçüstü yakalandı.

haber-ortaca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu