Haber

Yerel ve Ulusal Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu: Hükümet miting yapmıyor, gereğini yapıyor

Yerel ve Ulusal Parti Lideri Teoman Keyifli; Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı Büyük İsrail Mitingi’ne; “İktidar konuşmuyor, kınamıyor, miting yapmıyor. Elinde ne kadar güç varsa, hangi mekanizma varsa onu kullanıyor yani gereğini yapıyor. Miting nedir? Bu yetkiye sahip olmayan kitleler, gruplar ve dernekler. İktidar veya yaptırım gücü mitingler düzenleyerek seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Ama iktidar kaynağı kendisi olduğu için iktidardır. “Kendisi için gereğini yapar, mitingler onun işi değildir.”

Yerel ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Keyifli, parti genel merkezinde yaptığı açıklamada gündemi değerlendirdi. AKP İstanbul İl Müdürlüğü’nün cumartesi günü düzenleyeceği Büyük Filistin Mitingi’ne tepki gösteren Keyifli, şunları söyledi:

“Bugün devlet yönetiminde eşi benzeri görülmemiş bir olaya tanık oluyoruz. Hükümet ve tüm bileşenleri cumartesi günü İsrail’i kınamak için bir miting düzenleyecek. Karar alma ve uygulama yeri hükümettir. Hükümet konuşmuyor, kınamıyor, kınamıyor. Elinde ne kadar güç varsa, hangi mekanizma varsa onu kullanıyor, “Yani gereğini yapıyor. Miting nedir? İktidar ve yaptırım gücüne sahip olmayan kitleler, gruplar ve dernekler mitingler düzenleyerek seslerini duyurmaya çalışıyor. Ancak iktidar kaynağı olduğu için gerekeni yapıyor, miting onun işi değil.”

Yerel ve Milli Parti olarak hükümetin Filistin politikasını, arabuluculuk ve barış çağrısını samimi buluyor ve destekliyoruz. Yerel ve Milli Parti olarak hükümetin Filistin politikasını, arabuluculuk ve barış çağrısını samimi buluyor ve destekliyoruz. Ama özür dilerim. Bütün hükümet başkanlarının katıldığı bir miting yapılmasını yanlış buluyoruz. Miting, sesinizi dünyaya duyurmanın bir aracıdır. Hükümet tüm eyaleti yönetiyor. Sesini ve gücünü gösterecek bu kadar çok cihazı varken mitingi buldu mu? Gerçekten hayrete düştük.”

karkamis-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu