Haber

Washington Commanders’ın Sahibi Dan Snyder, Mali Suistimal ve Cinsel Taciz Nedeniyle 60 Milyon Dolar Para Cezasına çarptırıldı

Amerikan Futbol Ligi (NFL) gruplarından Washington Commanders’ın sahibi Dan Snyder, “mali usulsüzlük ve bir çalışana cinsel taciz” suçlamasıyla 60 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

NFL, Snyder’ın 2012 yılında bir çalışana cinsel tacizde bulunduğu ve ekibinin ligin diğer takımlarıyla paylaşması gereken parayı alıkoyduğu iddiasıyla ilgili 23 sayfalık soruşturmanın raporunu yayınladı.

Soruşturmanın bir parçası olarak NFL, Synder’a mali suistimal ve cinsel taciz nedeniyle 60 milyon dolar para cezası ödemesini emretti.

Washington Commanders’ın diğer ekiplerle paylaşması gereken 11 milyon dolarlık geliri müfettişlerin alıkoyduğu belirtilen raporda, Snyder’ın bahis konusunda “yeterince iş birliği yapmadığı” gerekçesiyle kesin rakamın öğrenilemediği kaydedildi.

Rapor, Snyder’ın eski ekip çalışanına cinsel tacizde bulunduğu sonucuna vardı.

Washington Commanders’ın NFL gelir paylaşımı kurallarını aşmak için grupla ilgili geliri “konserler ve kolej futbol oyunları gibi özel etkinliklerden elde edilen para” olarak sınıflandırdığını iddia eden raporda, “yanlış olarak düşük fiyatlandırılmış biletlerden” elde edilen milyonlarca dolarlık gelirin gizli hesaplara aktarıldığı belirtildi.

Raporda, Washington Commanders’ın diğer gruplarla paylaşmak zorunda kaldığı 11 milyon dolara ek olarak, grubun defterlerini inceleyen adı geçen muhasebecilerin, lig gelirleri olan hesaplardan özel faaliyet hesaplarına aktarılan ek 44 milyon dolar tespit ettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu