Haber

Silivri’de dere taştı, sokaklar göle döndü!

29 Kasım 2023’te Kula Çayı’nın taşması sonucu sular altında kalan Altınorak Sitesi, 2 ay sonra yeniden sular altında kaldı. Yollar göle dönerken bölgede yazlık olarak kullanılan evlerin bahçeleri de su doldu. Pek çok vatandaşın evlerinin su altında kalmaması için kapılarının önüne kum torbaları koyarak önlem aldığı görüldü.

Belediye ekipleri bölgeye çok sayıda vidanjör gönderdi. Merkezi sokaklarda akan su, drone ile havadan görüntülendi. Öte yandan Çamurlu Deresi Hidrolik Projesi’nin bölgedeki su baskınlarını önlemek amacıyla 2 yıl önce İSKİ tarafından iptal edildiği öğrenildi.

Bölgede yaşayan bir vatandaş ise duruma tepki göstererek, “Belediyenin dereleri ıslah etmemesi nedeniyle bu durum devam ediyor. Belki seçimler nedeniyle bunu yapacaklarını düşünüyoruz. İSKİ dereleri ıslah etse taşkın olmayacağını düşünüyorum. İSKİ dereleri ıslah etmedi. “Sadece temizlik yapılıyor, başka bir şey yok.” söz konusu.

Durumla ilgili konuşan Raci Görür isimli bir başka vatandaş ise, “Silivri’nin geleceği böyle devam edecek gibi görünüyor ama aslında öyle değil. Buraya kanal yapacaklardı ama nedense ertelendi, şimdi seçim zamanı, hiç yapmayacaklar gibi görünüyor. Bazı evlerde sorunlar yaşanıyor. Aşağıdaki 2 evin bahçesini su bastı. “Burada çalışıyorlar ama çok tasarruf ettiler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu