Haber

Samsun ve Ordu’da Fırtına ve Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel MüdürlüğüYarın Samsun ili genelinde ve Ordu çevresinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini belirterek, olası aksiliklere karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bugün yapılan açıklamada, yarın Samsun ili ve Ordu çevresinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiği açıklandı. Meteorolojiden yağış nedeniyle oluşabilecek yağışlarda sel, sel, yıldırım, yerel dolu ve rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteorolojinin uyarısı şu şekilde:

Ordu çevresinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışın 06.06.2023 Salı akşam saatlerine kadar kuvvetli (21-50 kg/m2), batı kesimlerinde zaman zaman çok kuvvetli (40-75 kg/m2) olacağı varsayılmıştır. Ani sel, sel, yıldırım Yerel dolu, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi aksiliklere dikkat edilmelidir.

Samsun ili genelinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların 06.06.2023 Salı sabahına kadar çok kuvvetli, yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olacağı varsayılmıştır. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksama gibi aksiliklere dikkat edilmelidir.

Kaynak: ANKA / Güncel

haber-adilcevaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu