Haber

Sakal-ı Şerif Şanlıurfa’da ziyarete açıldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sahurda ziyarete açılan Sakal-ı Şerif’i görmek isteyen vatandaşlar mescitte yoğunluk oluşturdu.

63 parça beze sarılı Sakal-ı Şerif, havlu içinde dua ve salavatlarla ziyaret yerine getirildi.

Vatandaşlar, cam fanus içerisinde yer alan Sakal-ı Şerif’i ziyaret etmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Sırayla Sakal-ı Şerif’in önünden geçen vatandaşlar salavat getirip dua etti.

İlçe Müftüsü Muhammed Çiçek, gazetecilere verdiği demeçte, Sakal-ı Şerif’in mübarek gün ve gecelerde ziyarete açıldığını söyledi.

Sakal-ı Şerif’in Siverek ilçesine yaptığı geziyi anlatan Çiçek, “Mübarek Sakal-ı Şerif ilçeye gelene kadar her durakta kurban kesildiği rivayet edilir. Sakal-ı Şerif’in Siverek’e gönderilmesi bölge şehir için bir nevi koruma olur ve bereketinden şehrimizin üzerine yağar. söz konusu.

Sakal-ı Şerif’in Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın Ulu Cami’nin himayesinde olduğunu anlatan Çiçek, “Onun huzuruna gelmeleri, selam vermeleri ve o duyguyla geçmeleri en makbul olanıdır. sanki Allah’ın manevi huzurundaymış gibi.” dedi.

Çiçek, erkeklerin Pazartesi günleri Sakal-ı Şerif’i, kadınların ise Salı günleri 08:00-16:00 saatleri arasında Sakal-ı Şerif’i ziyaret edebileceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu