Haber

Mersin’de 59 okul boşaltıldı, 16’sı yıkıldı

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen depremlerin ardından Mersin’de 59 okul depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle boşaltılırken, 16 okul için yıkım kararı verildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından koordinatör vali olarak görev yaptığı Hatay’dan dönen Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, kentteki gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Vali Pehlivan, deprem bölgesine en yakın kent olan Mersin’e resmi rakamlara göre toplam 164 bin 845 afetzedenin geldiğini söyledi. Vali Pehlivan, 62 bin 184 depremzedenin kamu kurum ve kuruluşlarına bağlı tesislerde, 97 bin 405 kişinin ise konutlarda ağırlandığını kaydetti.

’21 BİN 825 YARALI TABLO EDİLDİ’

Vali Pehlivan, depremin ardından 23 bin 294 yaralının kentteki hastanelere kaldırıldığını, 21 bin 825 kişinin taburcu edildiğini, 149 kişinin yoğun bakımda tedavisinin sürdüğünü söyledi. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından şehre gelen nakil öğrenci sayısının 18 bin 801 olduğunu belirten Vali Pehlivan, 543 okulun denetlendiğini, 59 okulun depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle boşaltıldığını, 16’sının yıkılmasına karar verdiklerini söyledi. onlara. Vali Pehlivan, kentte artan kira ve satış fiyatları için denetimlerin yapıldığını bildirerek, vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu