Haber

Konya Valisi Özkan, “Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı” kapsamında toplantı yaptı

Konya Valisi Vahdettin Özkan, “Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı” kapsamında ilgili kurum yöneticilerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda hedefler ve konu ile ilgili çalışmalar masaya yatırıldı.

Görüşmenin ardından Özkan ve beraberindekiler, Selçuklu Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yerleşkesinde üretimine devam edilen Konya AMATEM Binası şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Özkan, gelecek nesilleri uyuşturucudan korumanın toplum olarak kamu otoritelerinin en değerli hedefi olduğunu söyledi.

Uyuşturucunun tüm dünyada insanlığı tehdit eden önemli bir sorun olduğunu ifade eden Özkan, “Ulusal ve İl Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planımız kapsamında zararlı maddelerle mücadele ediyoruz. Gelişmeyle birlikte küresel bir köy haline gelen dünyada Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüm çocuklar bu tehlikeyle karşı karşıyadır.İnsanları bu risklerden korumanın en önemli bileşeni bu zararlı maddelerle mücadele etmektir.

Konuyla ilgili arz ve talebin azaltılması ile ilgili tüm birimlerin görevlerini yerine getirdiğini ve bu konuda çalışmalar yürüttüğünü vurgulayan Özkan, şöyle devam etti:

“Tedavi hizmetleriyle ilgili bakanlıklarımız son dönemde çok kaliteli çalışmalar yaptı. Bu anlamda ilimizdeki tüm doktorlarımız tedavi ve rehabilitasyon için canla başla çalışıyor. Bu çalışmalara yardımcı olmak için eğitimden, spora ve diğer alanlardan önleyici tedbirleri devreye sokmamız gerekiyor. Bu tedavi ile ilgili 28 yataklı bir AMATEM var.Bir ünitemiz var.Sağlık Bakanlığımız da ilimize hizmet verecek 4 katlı 3 bloklu yeni bir bina daha ekliyor.İnşaatımız çok hızlı ilerliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve bu konuda emeği geçen herkes İnşaat bittiğinde en az 80 yataklı, diğer tüm sosyal donatı alanları, ihtiyaçlar, laboratuvar, son teknoloji ekipmanlar ve 5 poliklinik ile oldukça düzenli bir bina. İnşallah bu yeni fiziki yapıyla birlikte bu hizmet daha da yaygınlaşacak ve çok sayıda insan burada tedavi olacak.”

AMATEM binasının 2024 yılı Temmuz ayında tamamlanmasının planlandığını anlatan Özkan, merkezin uyuşturucudan arınmış bir geleceğe vesile olmasını diledi.

Toplantıya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Şakir Uslu, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Gençler ve Sporİl Müdürü Abdurrahman Şahin, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İbrahim Akyüz, İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge ve kurum temsilcileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu