Haber

Karabağlar yapımcının yanında

İZMİR (İGFA) –Karabağlar Belediyesi geçen yıl başlattığı gübre dağıtımını yineleyerek üreticinin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.

Karabağlar Belediyesi, ilçeye bağlı 3 köyde kırsal kalkınmayı desteklemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Kavacık, Tırazlı ve Uzundere’de Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı üreticilere bölgenin toprak yapısına uygun tonlarca gübre ve mantar hastalıklarına karşı bordo bulamacı dağıtıldı. Dekara 10 kilo gübre alan köylüler, kendilerine bu yıl da takviye yapan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’ya teşekkürlerini iletti.

Karabağlar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince dağıtılan gübrelerin azot, fosfor, potasyum ve kükürt stabilitesi yönünden zengin olmasına özen gösteriliyor. ÇKS’ye kayıtlı 150 üreticiye 30 ton gübrenin yanı sıra yaklaşık 3 ton bordo bulamacı verildi.

“SORUNLARIN FARKINDAYIZ”

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, her yıl kötüleşen üretim koşulları nedeniyle çiftçilerin yaşadığı sıkıntıların farkında olduklarını belirterek, “Bu nedenle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kendilerine destek olmaya çalıştık. Bir nebze de olsa yüklerini azaltabildiysek ne mutlu bize. Karabağlar Belediyesi olarak kırsal kalkınmayı her zaman destekleyeceğiz ve tarımsal üretime sahip çıkacağız” dedi.

Başkan Selvitopu da üreticilere verimli bir dönem geçirmelerini ve bol kazançlar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu