Haber

İSTANBUL-EYÜPSULTAN Gecekondu’sunda YANGIN

EYÜPSULTAN’da bir gecekondu mahallesinin çatı katında yangın çıktı. Paniğe neden olan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü.

Eyüpsultan Akşemsettin Mahallesi Şehit Ömer Halis Demir Caddesi’ndeki bir gecekondu mahallesinin çatısında saat 10.00 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Çatıdan dumanların yükseldiğini gören mahalle sakinleri panik içinde sokağa çıktı.

Kısa sürede çatıyı saran alevlere itfaiye ekipleri müdahale ederek yangını kontrol altına aldı. Polis ekipleri yangınla ilgili çalışma başlattı. Evin sahibi Mustafa Işık, “Kahvaltıdan sonra dışarı çıktığımda çatıda alevler gördüm. Su dökerek söndürecektim ama komşular izin vermedi. Polisi aradılar. itfaiye. Çatıdan alevler ve dumanlar yükseldi. Evde gelinim, çocuğum ve eşim vardı.” Mahalle sakinlerinden Ercan Koca, “Çatı yanıyordu. Amca çatıdan girmeye çalışıyordu, biz engelledik. Eşini içeriden çıkardım” dedi. Kani Kaya ise çatıya konulan camların alevler nedeniyle patladığını belirterek, ‘Patlamayı duyan mahalleli ayağa kalktı’ dedi.

Görüntü dökümü————————————(Cep telefonu görüntüsü)-Duman görüntüsü-İtfaiye gruplarının görüntüsü

-Röportajlar

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu