Haber

Eşiyle yediği yemeğe ait görüntüleri paylaşan Ekrem İmamoğlu sessizliğini bozdu: Mobese kültürünün devamı

Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu ile yaptığı yemeğe ait görüntüleri Twitter hesabından “Haham yesir” notuyla paylaştı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gündeme gelen görüntülere ilk kez yanıt verdi.

“ETİK PAYLAŞIM YOK”

Cumhuriyet’ten Ebru Birçak Edebali’ye konuşan İmamoğlu, “Hiç ahlaki bir paylaşım değil. Geçen yıl başladıkları ‘mafya kültürü’nün devamı niteliğinde” dedi. “Bizim bir çevremiz yok, şeffaf bir hayatımız zaten. 3-4 ayda bir tek başıma yemek yeme fırsatı bulduğum ve eşimle baş başa geçirdiğim bu anı fotoğraflamak belki de çok etik değil. Bundan anlam çıkarmak için” dedi.

“YARATILIŞ DA VAR”

İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Ama zaten bizi şaşırtan bir durum da değil. İnsanın yüzüne, tavrına, yüreğine hakkını veren kullar var, bir de Yaradan var. Böyle insanlar bize yorum yaptıkları kadar yorum yapabilirler.” isteseler de bozamazlar.”

“EŞİ OLDUĞUNU BİLMİYORDUK”

Öte yandan Taha Hüseyin Karagöz, gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Karagöz, “Dün geceden beri herkes eteğine taş döktü, Murat Ongun açıklayana kadar diğer kişinin eşi olduğunu bilmiyorduk. Bu bizi ilgilendirmez. Haham görüyorum” sözlerini alkışlayanlar. Yüzünde Yasin okumaları, camide verdiği pozlar ve bu meydana tepki gösterenler aynı kişiler” dedi.

GÜVENLİK OLAYI

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da yoğun kar yağışının yaşandığı 24 Ocak 2022’de İngiltere Büyükelçisi ile yaptığı akşam yemeği yansımaları da beraberinde getirdi. İş yemeğine ilişkin MOBESE görüntüleri basına yansıdı. İmamoğlu, sahnelerin yayılmasıyla ilgili olarak kabahat şikayetinde bulunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu