Haber

CHP İstanbul örgütünden ‘kafa kesme’ tehdidine suç duyurusu

Batman’da bir sokak röportajında ​​kendisini Hizbullahçı olarak tanımlayan İsmail Cevher Kasımoğlu adlı kişi, “Erdoğan’a dokunurlarsa kafasını keseriz. Biz Hizbullah’ız. “Biz de cihada hazırız” ifadesini kullandığı için İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerince gözaltına alındıktan sonra “Cihada hazırız” adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CHP İstanbul İl Sekreteri Gülsüm Hale Özcömert Coşkun ve İl Disiplin Kurulu üyeleri ile CHP il ve ilçe yöneticileri, bugün İstanbul Adliyesi’ne gelerek Batman Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Söz konusu görüşme ile ilgili ofis. duyuru yaptı. 25 CHP’linin imzaladığı dilekçede, söz konusu şahsın “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ve “halkı korku ve panik yaratmakla tehdit” suçlarını işlediği belirtilerek, tutuklanması talep edildi. hukuk davası açmak.

‘BU SUÇ’

ANKA’nın haberine göre Coşkun, hata açıklamasının ardından adliye önünde açıklama yaparak, “Özellikle kadın olarak yaptığı açıklamayla ilgili olarak buraya suç duyurusu yapmaya geldik. Yaptığı açıklama yanlıştır, terör propagandasıdır. Bu nedenlerle duyurumuzu hep birlikte yaptık.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu