Ekonomi

Borsa İstanbul güne yatay başladı

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,2’lik kısmi düşüşle 5.549,81 puandan başladı.

BIST 100 dünkü süreçlerde %3,2 yükselerek günü 5,5661 puandan kapatarak yükselişini sürdürdü. BIST 100’de dünkü işlem hacmi 116,6 milyar TL ile rekor seviyede gerçekleşti. 85 hisse fiyatını artırırken, 15 hisse değer kaybetti.

Güne yatay başlayan Borsa İstanbul’da ilk süreçlerde ılımlı bir alım eğilimi gözlendi. açılışta Bilişim Teknolojileri%1’e yakın artışla öne çıkan branş oldu. petrokimya, iletişimVe Holdingolumsuz başlayan bölümlerin başında yer aldı. Bankalar, güne BIST 100 ile paralel formda yatay başladı.

BİST 100 endeksinde yer alan hisse senetleri arasında dün tavan fiyat işlem gördü. ALFAS bugün %5 artışla açılışın en değerli hissesi oldu. daha sonra TMSN, MEŞALEVe PSGYO , kısmi yükselişle geldi. BİST 100’de ilk süreçlerde yüzde 5’lik düşüşle en çok düşen pay KLRHO oldu. sasaVe HECT’ler%2 düşüşle geldi.

BIST 100 genelinde MİATKVe BURVAALFAS ile birlikte en çok yükselen hisseler. DOĞUB, güne taban fiyattan başlayarak, ardından KLRHO MARKAVe İMASMgüne satıcılarla başlayan hisselerin başında yer aldı.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

habercaycuma.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu