Haber

BBP’den istifa eden Tahir Şahin, DEVA’dan da istifa etti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Teşkilat Başkan Yardımcısı iken görevinden istifa eden Sinoplu Tahir Şahin, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’nden de istifa ettiğini açıkladı.

BBP Genel Merkez Teşkilatı Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan MKYK üyesi Tahir Şahin, Ekim 2022’de ‘gördüğüm ihtiyaç üzerine’ diyerek partisinden istifa etti ve birkaç gün sonra Ali Babacan’ın rozetini takarak DEVA Partisi’ne katıldı. Sivil Toplumla İlişkilerden Sorumlu Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, sosyal medya hesabından “DEVA Partisi’nin CHP Listelerinde yer almasını reddediyorum” diyerek istifa ettiğini duyurdu.

“CHP listelerinden kabul etmiyorum”

Tahir Şahin yaptığı paylaşımda, “Dün ne söylediysem bugün de aynısını söylüyorum. Yani BBP’den istifa ettiğim süreçte AKP listesinde olmayı reddederken bugün DEVA Partisi’nin listeye alınmasını reddediyorum. CHP listelerinde.Tahir Şahin’in siyaset yapması gerekmiyor ama dik durması gerekiyor.Hareketleri.Tenümü aynı olan Tahir Şahin, siyasi hayatı boyunca halkın hak ve iradesini kazanmak için siyaset yapmıştır. . Son dakika CHP listelerine alınmasını kabul etmiyorum. Ülkemizde iki siyasi parti yoktur. Bu vesileyle seçmeni ve şanlı Türk milletini bu iki partiye zorlamak doğru değildir. Bu nedenle ve daha saymadığım birçok nedenden dolayı DEVA Parti üyeliğimden ve görevimden istifa ediyorum. Bana inanan ve benimle yürüyen tüm Sinoplu hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Hakkınız helal olsun” sözlerini verdi. – SİNOP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu