Haber

5 Yaşındaki Yağmur’un ‘Üşüyorum Baba’ Sözleri Boğazımıza Takılan Bacadan Çıktı!

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan yıkıcı depremler, 10 ilde büyük yıkıma neden oldu. 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki afet sonrası 50 binden fazla vatandaşımız yaralandı, 9 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. Bilançonun her geçen an arttığı regl döneminden zaman zaman güzel haberler gelir. Enkaz altından çıkarılan her can bizim için bir umut ışığıdır. Kahramanmaraş’ta enkazdan çıkarılan 5 yaşındaki Yağmur’un sözleri uzun süre hafızalarımızdan silinmeyecek.

Çaba Kahramanmaraş’taki faciayla devam ediyor. Dakikaların hatta saniyelerin bile çok kıymetli olduğu bu anlarda arama kurtarma ekipleri yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

Binlerce binanın yıkıldığı 10 ilde maalesef 9 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. Sayısız vatandaşımızın yaralandığı yıkıcı deprem, ülkemiz tarihinin en büyük yıkımlarından biri olmuştur.

Yardım çığlıklarının bir an bile kesilmediği bölgede, halen harabe halindeki çok sayıda vatandaşıma ulaşmak için çalışılıyor.

Artık tüm Türkiye tek yürek oldu ve ‘Sesimi duyan var mı?’ Bir sesin soruya gelmesi için dua ediyoruz.

Binlerce kişinin seferber olduğu Kahramanmaraş’tan müjdeli haber geldi. Enkaz altında kalan 5 yaşındaki Yağmur, gruplar tarafından yaşam üçgeninden çıkarıldı.

Babası yanından bir an bile ayrılmayan Yağmur’un kızının “Üşüyorum babacığım” sözleri adeta boğazımızı düğümledi.

Yağmur’un ”Anneanneme gitmek istiyorum, ellerim bembeyaz oldu. Konuta gitmek istiyorum.” sözlerine karşı, “Deliği açtılar, sana yaklaştılar Yağmur, koltuğun orada. Deldiler. Sana üşümesin diye rüzgarı kesiyorum” dedi babası ve ciğerlerimizi yaktı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve AFAD ekipleri tarafından sağlık durumunun yeterli olduğu öğrenilen Yağmur, babasına teslim edildi.

İşte kelimelerin tükendiği o anlar…

gokcebeyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu