Haber

100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu tüm hızıyla devam ediyor.

ÇORUM (İGFA) – Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına düzenlenen “100. “Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu”nda milli mücadelemizin başladığı nokta olan Samsun’dan yola çıkan bisikletçiler, yaklaşık 4 saat sonra Çorum’da bitiş noktasına ulaştı.

Bir milletin kurtuluş mücadelesini ateşleyecek yolculuktan bir asır sonra Samsun’dan yola çıkan bisikletçiler, muzaffer tarihimizin ortasında 176,1 km pedal çevirerek Çorum’a ulaştı. Yaklaşık dört saat boyunca pedal çevirdikten sonra 100 sürücü şiddetli patikalara, sıcağa ve rüzgara karşı finişe ulaştı.

“100. “Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu”nun en uzun ikinci etabı olan Samsun-Çorum etabı yaklaşık 4 saat sonra sona erdi. Milli mücadelemizin yapı taşı Samsun’dan saat 09.00’da başlayan tarihi yolculukta Spor Toto Bisiklet Takımı ile birlikte gayret gösteren Serdar Anıl Depe, yarışın başından sonuna kadar liderliğini korumayı başardı.

Spor Toto Bisiklet Takımı’ndan Serdar Anıl Depe, Samsun-Çorum 176 km etabında 4 saat 15 dakika 9 saniyeyle finişe ulaşan ilk sporcu oldu. Yarışı Spor Toto Bisiklet Takımı’ndan Ahmer Örken yine ikinci, Konya Büyükşehir Belediyesi’nden Burak Abay ise üçüncü oldu. Bitiş noktasındaki bisikletçiler, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Çorum Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkan Yardımcısı Bahattin Akyön.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu